KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11491063

nr 1149 1063

Carl Deelsbo

(1892-1990), Sverige

Blandteknik, Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige, Grind, Signerad, 52x40 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 4 december 2017
kl 19:43:54

  • Tema
  • 4 dec

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo